Süt ve Süt Ürünleri

İzmir Türkiye süt üretiminin %10’unu karşılamaktadır. Bu payın % 73’ü ise Küçük Menderes Havzasında gerçekleşmektedir. Küçük Menderes Havzasının % 36’lık payı Ödemiş ilçesine ait olup süt sığırcılığında ilçemiz önemli bir paya sahiptir. İlçemizde günlük süt üretimi 800 tona ulaşmaktadır. Bu da Ülkemizdeki süt üretiminin % 2,5’i kadardır.

Beldemiz de dolayısıyla ortaklarımız tarafından da yoğun olarak yapılan süt sığırcılığında Kooperatifimiz de süt üretimi yapan ortaklarının damlarına 2008 yılında soğuk süt tanklarını kurarak beldemiz de soğuk süt zincirinin kurulmasını sağlayıp kendi bünyemizde de 35 ton/gün kapasiteli hijyenik soğuk zincir süt toplama ve pazarlama organizasyonunu oluşturmuş olduk. Bu sayede ortaklarımızın daha hijyenik koşullarda üretim yapmaları ve sütlerini pazara daha hızlı bir şekilde sunabilmeleri sağlanmıştır.

Daha sonra ortaklarımızdan topladığımız bu sütleri kendi bünyemizde işlemek amacıyla 2009 yılında 15 ton/gün kapasiteli süt ürünleri tesisimizi kurarak pastörize süt, yoğurt, ayran ve tereyağı üretimi yapmaya başladık.

Böylece Kooperatifimiz bölgemizdeki sağlıklı süt ürünlerinin tüketilmesine katkı sağlamaktadır.

_DQL2916 _DQL2584

1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’yla 1968 yılında belde halkımızla birlikte daha güzel bir hayat daha güzel bir doğa ilkesiyle yola çıktık.

Doğamızın bize sunduğunu sizinle paylaşmak üzere el ele verdik. Beslenmemizde önemli bir yere sahip olan süt ve süt ürünlerini ilk günkü tazeliğinde, doğal ve daha sağlıklı olarak Kooperatifimizde güvenle işledik.

Kooperatifimizde hijyenik ve sağlıklı ürünler üretebilmek için sütü, besin değerleri ve vitaminlerini yitirmeden ilk doğallığında süt soğutma tanklarımızda sakladık.

El değmeden özenle sağılan bu sütleri, Kooperatifimizde son teknolojiyle hiçbir katkı maddesi kullanmadan ilk doğallığında işledik.

_DQL2570  _DQL2604

BADEMLİ yoğurt, ayran ve sütün farkı da burada; rengi, kokusu, tadı gerçek, doğadan!

Doğamızdaki saflık artık sofranızda “DOĞADAN GERÇEK DOĞALLIK”.